Пијте го ова и ќе стопите 5-8 кг, ќе го намалите стомакот и тоа за само 3 дена!

Овој рецепт е исклучително корисен за стомачните мускули. Всушност, ако го консумирате секојдневно, можете целосно да го преобликувате својот стомак.

Овој напиток за согорување на мастите се приготвува на многу едноставен начин, за само неколку минути.

Претставува одличен почеток на денот: ќе ве прочисти, ќе ви даде виталност и енергија, за кратко време кожата ќе ви блесне, забите ќе ви побелат… единствено не смеат да го консумираат оние со многу низок притисок.

УПАТСТВО:

1.Земете една китка свеж магдонос, добро измијте го и ставете го во блендер.

2.Исцедете сок од еден лимон и додадете во блендерот.

3.Измиксајте добро за да се добие убава паста и постепено додавајте уште половина чаша вода.

Испијте ја одеднаш или на неколку наврати. Овој напиток делува исклучително брзо, а вие ќе можете да ги забележите резултатите за само 2-3 денови.

Клучот за својата ефикаснот на овој напиток е магдоност, кој е преполн со витамини кои се од клучна важност за дигестијата.

Лимонот од друга страна е од голема корист, бидејќи го помага согорувањето на мастите. Освен преобликување на стомакот, оваа мешавина ќе го подобри и вашиот метаболизам.

За оптимални резултати, секое утро треба да се пие на празен стомак пет денови по ред. Потоа направете пауза од 10 дена и повторете ја постапката. Може да консумирате и други освежителни напитоци кои дополнително ќе го стимулираат процесот на слабеење.

-Вода со вкус на овошје: во бокал вода ставете неколку парчиња од вашето омилено овошје, парчиња краставица, нане…

-Зелен чај: ќе ја подобрите дигестијата и ќе го забрзате топењето на мастите.

-Здрава исхрана: многу важна за да го овозможите овој процес.

Претходна статијаОслободете се од спуштените очни капаци за неколку минути. Ова е реално!
Следна статијаШпанската школа воведе домаќинство за момчињата – одлична иницијатива за борба против родова нееднаквост