Дома Тагови мачнина

Таг: мачнина

Лимон, сол и црн пипер! Мешавина која ќе ве спаси од...

Црниот пипер, солта и лимонот заедно се одлична комбинација за во салата, зар не? Но дали знаевте дека овој спој е многу лековит? Еве...

Пиете чај? Ако не – тогаш време е да почнете! Доказите...

Пиете чај? Ако не пиете, сега е вистинскиот момент да почнете. Има се повеќе докази, дека една или две шолји чај на ден помагаат...

Викендот е синоним за прејадување и препивање, а ова се симптомите...

Зголемен крвен притисок, подуеност, замор или покачен холестерол се само некои показатели кои ни говорат две работи: дека дошло до преоптеретување на црниот дроб...

Пред да тргнете на пат направете го ова за да немате...

Доколку имате „патувачка болест“ односно „морска болест“ или повремени, ненадејни вртоглавици и мачнини од непознато потекло, ви предлагаме да го испробате следниот природен лек. Земете...