Дома Тагови мачкини очи

Таг: мачкини очи

НЕПЕЧЕН РОЛАТ СО КЕКСИ, БАНАНИ И ЈАБОЛКА: Доколку немате време за...

Овој колач може да го правите преку цела година. Не се пече и е многу вкусен, а покрај тоа е и посен, така што...

МАЧКИНИ ОЧИ – унапредена верзија: Во ролатот го ставам овој крем...

На сите ни е познат ролатот МАЧКИНИ ОЧИ, кој се подготвува од неколку банани, а потоа во бисквитот кој се прави се витка ролат....

За мене е најубав ролатот со банани – Мачкини очи

Ова е еден стар, но многу добар рецепт кој дома сите го обожаваме и често го правиме, без разлика на сезоната (банани секогаш има)....

МАЧКИНИ ОЧИ: Ролат кој сите го сакаат

Банани, крем, се топи во уста... ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 7 јајца, 100 г + 7 лажици шеќер (кристал), 15 лажици брашно (тип 550), 7 лажици + 100 г мелени ореви, 500...

МАЧКИНИ ОЧИ: вкусен ролат со банани

Мачкини очи спаѓаат во старинските колачи. Јас припаѓам на помладата генерација, родена на почетокот од осумдесеттите години, па се сеќавам на овој колач, кога...

Убав ролат со банани – комбинација која мора да ја пробате!

Потребни состојки: 5 јајца 1 чаша (од 200 мл) шеќер 1 ванилин шеќер 3 лажици брашно 3 лажици чоколадо во прав ½ прашок за печиво 1 лажица вода 1 лажица масло За крем: 3...

МАЧКИНИ ОЧИ: извонреден ролат

Многу вкусен ролат кој го приготвувам со години. Потребни состојки: 7 јајца, 100 г + 7 лажици шеќер (кристал), 15 лажици брашно (тип 550), 7 лажици + 100 г...