Дома Тагови лосос

Таг: лосос

Со ова јадење смалив 10 кг во текот на минатиот месец:...

Откога се поpoдив со првото дете, нагло ми се зголемија килогpaмите, па првите неколку месеци не обраќав многу внимание и само се фокусирав на...

КРАЛИЦА НА СЕКОЈА СЛАВСКА ТРПЕЗА: Салата од 5 состојки, готова...

Оваа салата има едноставна подготовка, а совршен вкус. Измешајте компири, јајца и лосос, а преку сè одозгора прелијте со мајонез и сенф. Добро познатите...

ЛОСОС ВО ВКУСЕН СОС – СЕ ТОПИ ВО УСТА: Никогаш не...

Ова е нешто најубаво што сум јадел досега, рибата е сочна, се топи во уста. Затоа, ова е мојот омилен рецепт. Кремастиот сос во...

Доколку имате проблем со имунитет и меморија – Омега 3 и...

Рибиното масло е добро за нашето здравје, бидејќи содржи омега-3 масни киселини, кои нашето тело не може да ги произведе и затоа ние мора...

Слабите луѓе ја кријат оваа тајна: Ова го јадат секој ден...

Многу од луѓето кои ги сретнуваме секојдневно и им се воодушевуваме на нивната витка линија, всушност, генетски не се предиспонирани да бидат слаби. Туку,...