Дома Тагови лонец

Таг: лонец

Рецепт за оригинално босанско селско месо во грне

Потребни состојки: 600 г свежо месо (половина јунешко, половина јагнешко) 2 моркови 2 корен од магдонос ½ главица бела зелка 2- зелени пиперки 8 помали компири 2-3 главици црвен кромид 5 до...

Светнете ги садовите со овој генијален трик!

Во садовите ја приготвуваме храната за себеси и нашите деца, па колку помалку хемикалии се користат при нивното чистење- толку подобро-пренесува порталот uspesnazena.com. Тавчињата од...