Дома Тагови лице

Таг: лице

Нашиот најпознат дерматолог д-р Коста Цветковиќ објасни помалку познати факти за...

Веројатно сите сте ги слушнале зборовите „ботоkc“ и „филepи“, меѓутоа, општото мислење е дека станува збор за истото нешто. Речиси секој знае дека на...

Утре кога ќе станете, измијте си го лицето со овој чај...

Брчките се појава на лицето која е неминовност за сите нас. Со текот на годините кожата ја губи својата еластичност и затегнатост, а сите...

ДОМАШЕН ПРЕПАРАТ – ЧУДО ЗА ЗДРАВА КОСА И МАЗНО ЛИЦЕ

Главната состојка на рецептите за нега на коса и кожа кои денес ќе ви ги претставиме, е пантенолот. Истиот е лесно достапен и може...

Лицето е огледало на мозокот, ноктите ги откриваат проблемите на внатрешните...

СЕКОЈА БОЛЕСТ СЕ ПРЕПОЗНАВА И ПРЕД ДА СЕ ПОЈАВАТ ВИСТИНСКИТЕ СИМПТОМИ: Лицето е огледало на мозокот, ноктите ги откриваат проблемите на внатрешните орга- ни.....

Дамките на лицето и хиперпигментацијата на кожата најмногу се јавуваат во...

Хиперпигментацијата може да биде многу „тврдоглава“ појава на кожата, особено ако сте склони на акни. Сето ова е уште пофрустрирачко во текот на летните...

ВО ОВА Е ТАЈНАТА ЗА СОВРШЕНО ЛИЦЕ: Зошто Јапонките си го...

Сигурно сте го забележале нивниот порцелански тен и нежна кожа како кадифе. Азијатките важат за едни од најнегуваните жени. Но, на што се должи...

Зошто Јапонките го мијат лицето 10 минути? Ова е нивната техника

Сигурно сте го забележале нивниот порцелански тен и нежна кожа како кадифе. Азијатките важат за едни од најнегуваните жени. Но, на што се должи...

Направете брз ремонт на лицето, косата и стапалата – ќе бидете...

Порано на своето лице ставав се’ и сешто, но сфатив дека навистина е многу важно да внимаваме што ставаме на кожата од лицето бидејќи,...

Дерматолог: измешајте ги овие две состојки и темните дамки од лицето...

Старечките дамки и темните дамки кои се јавуваат на лицето, за многумина претставуваат проблем кој влијае врз самодовербата. Најчесто овие дамки се појавуваат на лицето,...

Имам 48 години: Турчинка ми откри рецепт со кој сега изгледам...

Многу од жените кога ќе ги минат 40-тите години се соочуваат со стареењето на лицето. Брчките кај некои се помали, кај некои поизразени, но...