Дома Тагови лице

Таг: лице

Дознаваме мали трикови: како Корејките ја одржуваат чиста својата кожа

Тие знаат како и во својата педесетта година да изгледаат триесет години помладо. Нивната кожа блеска од здравје. Дури и мажите користат специјална козметика и...

Индијките знаат: избришете ги пегите и пигментациите со овој стар индиски...

Хиперпигментација е пореметување на бојата на кожата, а се карактеризира со темни дамки на кожата поради пораст на нивото на меланин, темен пигмент на...

Кога организмот бара помош од вас – внимавајте на овие знаци

Човековиот организам е чудна работа. Во него, истовремено се случуваат многубројни процеси. Ако се случува нешто необично, ние тоа го чувствуваме. ​ Меѓутоа, многумина не обраќаат...

Супер евтина течност, а супер корисна – со неа може да...

Хидрогенот отсекогаш се сметал за безбеден и природен антисептик. Не е прескапо, па затоа ова високоефективно средство треба да го има секое домаќинство. Со помош...

Златна маска за лекување на оштетено лице

На пазарот ретко кој козметички производ има вака високи препораки и оценка од 4,5 од 5. Лесно ќе се одлучите да го ставите овој...