Дома Тагови лична приказна

Таг: лична приказна

ЈАС СУМ ДАНИЕЛА: Го победив ракот на дебелото црево и црниот...

Навремено препознавање на симптомите и редовните прегледи можат живот да спасат. Пред неколку години Даниела Лукиќ се соочила со најтешка дијагноза, но со медицинскиот...

Личната приказна на Даниела: Како го победив ракот на дебелото црево...

Пред две години Даниела Лукиќ се соочила со најтешка дијагноза, но со медицинскиот третман, здравата исхрана и суплементите успеала да ги надмине сите тегоби...

Лична приказна: Како го победив ракот на дебело црево – Жељка...

Жељка Поповиќ открива како се храни после победата над најтешката болест. “Дијагнозата дека имам рак на дебело црево ја добив кога имав 52 години, а...

Лична приказна: Хлорофилот и мојот инает ме спасија од рак во...

Владан Весковиќ од Врњачка Бања успеа да го победи ракот на хранопроводникот и тоа во четвртата фаза. “Нема да ми верувате, ама инаетот ми помогна”,...

Душко: За 3 месеци се вратив во нормала од овој лек...

Рецепт: Душко Бонев “За лек се прави напиток од зелен чај и 10 прачки цимет на 3 литра вода заедно сварено. Врши работа и обичниот...

Личното искуство на Синиша: Тенкото црево ми се регенерираше откако почнав...

Синиша Простран од Белград со години пател од сериозни тегоби со желудникот, а потоа открил дека боледува од целијакија. За да се спаси од оваа...

Бев здрава, ама цело време бев под силен стрес – затоа...

Ивана Николиќ Јовановиќ од Ниш двапати се борела за животот: откако и бил откриен рак на грлото од матката, а потоа и карцином на...

“Мамичке, колку сум среќен, се врати жива!” Тие зборови ме освестија...

Соња Соколовиќ, дипломиран педагог, открива како после многу години успеала да се избори со тешките симптоми на болеста која и го загрозувала животот. Всушност, со...

Дарко го победил ракот на бели дробови со сурутка и билковни...

Прочитајте ја приказната на Дарко Стојаковиќ од Белград за неговата борба и победата над ракот на белите дробови. Кога ќе го погледнете, неговото лице остава...

Со Божја помош го излекував ишијасот – ми беше “дадена” вежба...

Објаснување и видео: Саша Николиќ Долго време патев од телесни тегоби како што се проблеми со зглобовите, ‘рбетот, ишијас, дискус хернија... Со Божја помош, помошта...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"