Дома Тагови лен

Таг: лен

МЕД СО ЛЕНЕНО СЕМЕ: Универзален лек кој секој треба да го...

Мешавината од ленено семе и мед одамна ја користат познавачите на природната медицина како чyдeceн лек со универзално дејство, а тоа се должи на...

Кардиолог открива рецепт: Ова е единствениот леб кој можете да го...

Ќе ви кажеме нешто што и сами го знаете – лебот едноставно не е здрав. Од здравствено гледиште, нема оправдана причина за негова консумација...

Чудо за 12 дена – повторно девојчиња, нема да се препознаете!...

Мешавина од ленено семе и вода помага кај дури седум проблеми со кожата! Дали знаевте дека постои домашен третман после кој за 12 дена нема...

Кој ќе проба од ова повеќе нема да се дебелее –...

Кога внесувате многу шеќери, тогаш создавате услови за акумулирање на вишок слуз во вашиот рганизам, а тој вишок на слуз е одлична подлога за...

Го знаете ли овој неверојатен “трики” напиток со банана, со кој...

Според последните истражувања, 40% од луѓеto во САД страдаат од дебелина. Со цел да се профитира, прехранбената индустрија произведува препарати за слабеење, кои честопати...

Ако ве ВРТАТ колената – ова ќе ви помогне

Болката во зглобовите е многу непријатно и незгодно чувство, бидејќи ги спречува секојдневните активности и го намалува квалитетот на живеење. ​ Постојат лекови кои 100% ја...

Имате нередовен циклус? Еве како на природен начин да го регулирате

Повеќето жени во одреден период од животот се соочуваат со проблеми поради нередовниот циклус. Понекогаш, причината може да биде од стрес, но во секој случај,...

Без вежбање и без диета – намалете го стомакот 3 сантиметри...

Чекор 1 Направете промена во вашата рутина при пиење вода. Сега, наместо ладна вода, почнете да пиете млака вода! Почнете да ги броите чашите кои сте...

Еве зошто треба да јадете по 3 урми дневно во текот...

Урмите се богат извор на хранливи материи, и тоа речиси сите го знаат. Но она што помалку е познато е дека оие плодови можат...

ХИТ и ЧУДО во светот! Ги лекува колената и ги обновува...

Старееме ние, старее и телото и сите негови делови. За жал, тоа е неизбежен, природен процес, кој не можеме да го запреме, но можеме...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"