Без вежбање и без диета – намалете го стомакот 3 сантиметри за 7 дена

Чекор 1

Направете промена во вашата рутина при пиење вода. Сега, наместо ладна вода, почнете да пиете млака вода!

Почнете да ги броите чашите кои сте ги испиле и бидете сигурни дека во текот на денот сте испиле 3 литри, или околу 10-12 чаши млака вода.

Млаката вода го прави телото метаболички активно, што пак значи раздвижување на цревата и подобра перистралтика. Резултат на овие промени ќе биде намалување на килограмите.

Чекор 2

Вклучете природен пијалок кој ќе помогне во топење на маснотиите!

Потребни состојки:

1 лажица ленено семе

1 лажиче ким

20 грама свеж ѓумбир

Подготовка:

Состојките ставете ги во 1 литар зовриена вода, покријте со капак и тргнете од оган.

Оставете преку ноќта, а следниот ден процедете го чајот и пијте по една чаша пред појадок, ручек и вечера.

Овој напиток ќе ја намали желбата за мрсна и брза храна, а е корисен и помага при варењето на храната.

Чекор 3:

Механичка акција

Секаде каде што планирате да ги намалите масните наслаги (стомак, нозе, раце) ставете полиетиленска фолија (најлон за завиткување) и така преспијте.

На овој начин ќе ја зголемите температурата на овие делови од телото, што пак ќе придонесе за согорување на маснотиите.

Претходна статијаДали знаете како правилно се прави сок од магдонос и лимон за да се елиминира холестеролот?
Следна статијаПознатиот руски исцелител советува – 11 златни правила за здрав и долг живот