Дома Тагови лековити својства на рузмаринот

Таг: лековити својства на рузмаринот

Лековита ракија од рузмарин за реума, грчеви во нозете и циркулација

Рузмарин е зимзелена медитеранска билка која најчесто се користи како зачин или етерично масло во приготвување на различни јадења. Ова се неколку причини поради кои...