Дома Тагови лекови со жалфија

Таг: лекови со жалфија

Млекото од жалфија ќе ве ослободи од кашлицата по брза постапка,...

Кашлицата е спазматична контракција на мускулите, која го ослободува телото од акумулираната слуз во бронхиите. Големата ефикасност на жалфијата се должи на драгоцените есенцијални...

Најлековитата билка на планетата: Спречува мозочен удар, ја исфрла слузта, го...

Жалфијата одамна е позната на нашите простори као лековита билка. Нашите предци ја користеле за истерување на зли духови, но и за лекување на...

Циметот и жалфијата заедно се посилни од секаква хемија: Овие 3...

Хипократ: “Зошто да умре човек во чија градина расте жалфијата?” Голем број луѓе не ја сакаат зимата и поскоро би ја преспале во хибернација како...