Дома Тагови лекови со чувар куќа

Таг: лекови со чувар куќа

КОГА ЌЕ ЈА ЗАСАДИТЕ – САМА ЗА СЕБЕ СЕ ГРИЖИ: „Секој...

Некои ја нарекуваат „камена ружа“, но сите ја знаеме како „чувар куќа“. Освен што е многу декоративна, оваа билка е многу лековита, а според...

Ставете 1 лист ЧУВАРКУЌА на лицето – сите дамки и несовршености...

Чувар куќата, заштитник на домот, позната е по своите бројни лековити својства, но исто така, може да направи многу за yбавината и здравјето на...

Најевтиниот лек на светот го имате во дворот, ЧУВАР КУЌА: Лечи...

Чувар куќата е многу издржлива билка што може да се одгледува во саксија или на отворено во градина. Достапна е во различни бои и...

Лек против хелико бактерија која предизвикува чир во желудник – ми...

“Потребно е вкупно да се изедат 900 г листови чувар куќа, но вие ќе ги приготвувате постепено, а не одеднаш целата количина. Прво во...