Дома Тагови лекар

Таг: лекар

ЈАС ГУГЛАВ, омилената реплика на младите мамички – 8 работи со...

Со зголемената достапност на инстатнт информациите кои можат да се добијат на интернет, многумина го земаат сопственото здравје во свои раце, прават истражувања и...

Секоја вечер ве буди потреба за мокрење? Еве како да се...

Отежнатото излачување на урината честопати е предизвикано од бенигна хипертензија на простатата, бидејќи се зголемува притисокот на уретрата која пренесува урина од мокрачниот канал...

Какви се тие црвени точки на кожата?

Ако одеднаш ви се појави црвена точка на вашата кожа, одвојте време да се загрижите. AdMe.ru дознава од каде доаѓаат и како да се...

Еве што значи ако ве боли десното а што левото рамо

Реагирајте на време: Ако имате болки во рамената, тоа може да укажува на проблеми со еден од најважните органи во телото! Зглобот во рамото е...

Ова се првите симптоми дека имате заболен црн дроб – НЕ...

Црниот дроб е најголемиот цврст орган во човековото тело, задолжен за повеќе различни функции. Некои од основните функции на црниот дроб се: чистење на крвта,...

Ако имате влакненца баш на ова место – можеби имате проблем...

Научниците сметаат дека постои силна врска меѓу влакненцата во каналот на увото и болестите на коронарните артерии. Според научниците, ако имате црни влакненца во внатрешноста...