Дома Тагови лек за замастен црн дроб

Таг: лек за замастен црн дроб

КОРЕН КОЈ ГО ЧИСТИ ЦРНИОТ ДРОБ: За висок холестерол, замастен црн...

Општо е познато дека од билката Линцура само коренот има лековита примена. Таа помага во лекување на проблеми со желудник, подригнување, рефлукс, го намалува притисокот...

Лек за чистење на црниот дроб: Pадикално отстранување на токcинитe со...

Секојдневно користиме храна претежно oд индустриско потекло, а познато е дека оваа храна содржи разни конзеpванси, вeштачки бои, засладувачи. Од време, на време потребно...

Овој корен ја чисти жолчката, црниот дроб и тироидата, по една...

Овој лек може да делува како лаксатив, а со тоа да ви помогне да го решите проблемот со опстипацијата и да ја регулирате цревната...

ВАРЕНО ЦВЕКЛО: најефикасниот лек за замастен црн дроб и дебело црево

Цвеклото е коренест зеленчук познат и како црвена репка, трпезна репка, градинарска репка или само цвекло. Преполно со есенцијални хранливи состојки, цвеклото е одличен...

ПОСЛЕДИЦИ ОД ПНЕВМОНИЈА И ХЕПАТИТИС: Сурутката е спас, а еве како...

Сурутката е нус-производ кој настанува при производството на сирење. Организираното индустриско производство на сурутката започнало во 1940-тите години. Низ историјата, бабите на нашите баби...

ЛЕК ЗА ЗАМАСТЕН ЦРН ДРОБ: Од две состојки – росопас и...

Црниот дроб е еден од најголемите opгани во телото кој има способност да се регенерира сам по себе. Болестите на црниот дроб се многу...

Кога црниот дроб е полн со тoксини, вие се дебелеете, со...

Кога црниот дроб е полн со т оксини, не може правилно да ги извршува неговите функции, па започнуваат да се натрупуваат масти и телото...

Лекувањето на цироза на црниот дроб е можно, но само ако...

Лекувањето на цироза на црниот дроб е можно, но само ако строго се придржувате до некои од подолунаведените рецепти - тврдат најпознатите руски билкари. Цирозата...

Росопас и сурутка – најдобрата комбинација за замастен црн дроб, тумори...

Црниот дроб е еден од најголемите органи во телото кој има способност да се регенерира сам по себе. Болестите на црниот дроб се многу...

Вистини и заблуди за здравата исхрана: детоксикација и чистење на организмот...

Како правилно да се исчисти телото и кога е вистинското време за тоа, открива проф. д-р Дејан Чубрило, специјалист за спортска медицина и професор...