Дома Тагови лек за воспалено грло

Таг: лек за воспалено грло

Домашен лек за болно грло кој делува за неколку часа, се...

Колку често ви се случило наутро да се разбудите со непријатно чyвство во грлото кое при голтање малку како да ве гребе. Ова најчесто...

Во саботата навечер ме фати грло, а веќе во понеделникот немав...

Бoлката во грло е многу непријатна состојба која секогаш го омаломоштува телото. Една читателка по име Мартина, сподели рецепт за подготовка природно сирупче за кое...

„Веќе 2 дена не ме боли грлото“: природен лек од 2...

Преодниот период на ниски и високи температури често резултира со сезонски настинки кои најчесто се проследени со бoлки во грлото. Во зависност од тоа...

1 ЛАЖИЦА КОЊАК И КИМ: Најдобриот лек за воспалено грло и...

Во зависност од тоа дали воспаленото грло е предизвикано од вирусна или бактериска инфекција, може да се лекува самостојно или со помош на лекар...

Природни лекови за воспалено грло кои веднаш помагат

Победете ја болката во грло на природен начин . со ароматични напитоци и сирупи кои го јакнат имунитетот, ја подобруваат состојбата на слузокожата, ги...

Еве еден сигурен природен лек против вируси: Смесата лекува бронхит, кашлица,...

Фото и рецепт: Sonia Dule Andreev Рецептот за овој природен лек за зајакнување на имунолошкиот систем и одбрана од вируси, беше објавен од нашата драга...

Го смирува воспаленото грло и непцата, а делува и против дијареа...

На Чалијата не потсети нашата драга Ленче Богојоска која навремено ги набра овие лековити плодови и ги објави во нашата група НМД- природни лекови. Чалија...