Дома Тагови лек за вени

Таг: лек за вени

Овој лек ме спаси од тромбоза и тахикардија, се пијат 3...

Венската тромбоза е болест на васкуларниот систем. Таа е предизвикана поради згрутчување на кpвтa што може делумно или целосно да ја затне вената и...

МАСТ И ЧАЈ ЗА 3ATHATИ ВЕНИ: 3a 30 дена го paзбивa...

Венските тромби обично се јавуваат во услови на слаб или наpyшен проток на к pв во венските патишта. Венската тромбоза е болест на васкуларниот...

Овој лек најбрзо ги лекува скршените коски, проширените вени и болките...

Тинктурата од гавез ги лекува сите проблеми со коски, зглобови, нерви и кожа – нема на кој не му помогнало! Гавезот не се консумира орално,...

Скапоцениот камен на германската народна медицина: Една чаша од овој напиток...

Ова е еден природен напиток кој потекнува од стара Германија, а се состои од лимон, лук, ѓумбир и вода. Сите состојки се лесно достапни,...

Најделотворниот лек против проширени вени: нема да си ги препознаете своите...

Смесата се нанесува како облога врз варикозните вени и се остава да делува со што го смирува воспалението. Потребни состојки: ½ шолја алое вера пулпа (гел...

Лек со Слаткарче за висок притисок, болно срце, кашлица и исфрлање...

СЛАТКАРЧЕ - Pelargonium odoratissimum, мискимбре, итер, барбароза, пеларгониум, миск, сардела, атрче ... ☀️ ако се сетите дополнете и вие ❤️ Исто како што здравецот е карактеристичен...