Дома Тагови Лек за тумор

Таг: Лек за тумор

“Во неделата ползев, не можев да застанам на нозе, а во...

Есенски мразовец (лат. Colchicum autumnale): Оваа растение со прекрасни розови цветчиња е првиот весник кој го најавува почетокот на зимата. Го нарекуваат зимска качунка...

Чај против тумори, регулирање на холестерол, шеќер – Народен лек кој...

Овој народен лек се пренесува со генерации, а се користи за чистење на крвта, за намалување на туморите, ублажување на симптомите од менопауза, за...

СЛАДОК ПЕЛИН: антиканцерогена билка која се користи како лек за многу...

Дава одлични резултати кај лекувањето на многу тумори: дебело црево, рак на дојка, јајници, канцер на бели дробови, рак на панкреас, простата, бубрези и...

Овој лек ми го спаси животот пред 17 години: имав тумор...

Sonia Andreev за читателите на НМД.мк го откри рецептот кој го приготвувала како лек за кој вели дека и го спасил животот. “Еве да ви...