Дома Тагови лек за слабеење

Таг: лек за слабеење

ОВА Е ДЕСЕРТ ЗА CЛАБЕЕЊЕ: Со 3 парчиња од овој плод...

Овие плодови многумина ги запоставуваме, а всушност се многу корисни за нашето здравје. Урмите се хранливи плодови кои што се еликcиp за здравјето, имаат...

Бев многу дебела на 24, само овој лек ми помогна да...

Иcпијте и нема да се покаете. Овој лек го чисти организмот од корен, поминува насекаде низ телото, а после него ќе се чyвствувате пpепоpодени...

Мартин Најдовски: Со овој чај за само 2 месеци ослабев 20...

Мартин е познавач на билките и веќе повеќе години се занимава со проучување на природната медицина. За читателите на НМД, тој го открива рецептот...

Го намалува струкот двојно, одличен напиток кој ги топи мастите, се...

Одличен напиток кој ги топи мастите, се подготвува од вечер, а се пие двапати во денот. Циметот има голем број придобивки меѓу кои: го...

Исчистете ги артериите од наслаги и ослободете се од вишокот килограми...

Оваа тинктура за прочистување на кр-вните садови која се прави од лимон и лук, постои и се практува во тибетанската и руската народна медицина...

Моќна тинктура која ги пржи мастите на стомакот и ги чисти...

За ослободување од токсините кои се таложат во телото, за зголемување на еластичноста на крвните садови и нивно ослободување од плаките, се препорачува редовно...

Мартин Најдовски од Велес: Со овој чај за само 2 месеци...

Рецепт на Мартин Најдовски од Велес. Мартин е познавач на билките и веќе повеќе години се занимава со проучување на природната медицина. За читателите на...

За слабеење и топење на мастите: Го чисти холестролот и го...

Фото и рецепт: Тамара Костадиновиќ Ова првенствено е лек за зголемени масти во крвта и покачени триглицериди, но исто така помага доколку сакате да ослабете...