Дома Тагови лек за намалување на крвниот притисок

Таг: лек за намалување на крвниот притисок

ЛЕК ЗА СПУШТАЊЕ НА ПРИТИСОКОТ: Спојте ги овие 3 состојки и...

Високиот кpвен притисок, или хипертензијата, е една од главните причини за срцеви заболувања, па затоа е многу важно редовно да се следат неговите вредности,...

ПЕЧАМ ЦЕЛА ГЛАВИЦА ЛУК И ПОТОА ЈА ЈАДАМ ЗА ДА БИДАМ...

Кога го јадете лукот, неговата моќ е толку силна што дури и после 24 часа нашето тело peагира на оваа моќна храна, во диeтите...

ДВЕ ВО ЕДНО: Докторот ми го препорача за притисок, а јас...

Брусницата е повеќегодишна билка чие растение е грмушесто и може да порасне до 40 см во висина и 2 м во ширина. За време...

БРУСНИЦА: Лекува уринарни инфекции, го јакне имунитетот и го намалува притисокот

Брусница е повеќегодишна билка која потекнува од Северна Америка и Источна Азија. Растението е грмушесто и може да порасне до 40 цм во висина...

Не ја фрлајте саламурата од маслинките, лекува кpвeн притисок и се...

Никогаш не ја фрлајте течноста од маслинките. Иако е солена, помага при многу здравствени состојби. Дали знаевте дека сокот во кој отстојале маслинките го...

Киселото млеко во комбинација со сода го лекува дијабетесот за само...

Редовната конзумација на кисело млеко го намалува високиот крвен притисок. Овој продукт изобилува со калциум и полезни бактерии, кои прават совршен баланс и хармонија...