Дома Тагови лек за хемороиди

Таг: лек за хемороиди

ХИРУРГ ОТКРИ ЗОШТО СЕКОЈ ВТОР ЧОВЕК ИМА ХЕМОРОИДИ: „Гаќите и лутата...

Општиот васкуларен хирург д-р Мирољуб Драшковиќ во утринската програма објасни зошто се појавуваат хемороиди и што се тие воопшто, бидејќи постојат низа заблуди поврзани...

Билкарите ја сметаат за злато: оваа билка за кpвта и вените...

Ивината трева (Teucrium Montanum) е билка која се користи за лекување на многу болести уште од античките времиња. Потекнува од јужна Европа, а расте...

Секоја есен собирам диви костени и правам лек кој ме има...

Лековитите својства на дивиот костен потекнуваат од неговиот уникатен хемиски состав. Семето содржи тритерпен сапонини, танини, витамин Ц, витамин К, витамин Б1, кумарински гликозиди,...

Лек за хемороиди од компири, толку е ефикасен што се повлекуваат...

Лек за хемороиди од компири, толку е ефикасен што се повлекуваат за неколку дена. Хемороидите сè повеќе претставуваат проблем кај голем број на луѓе,...

9 природни рецепти кои за кратко ќе ги смират хемороидите

Хемороидите се вообичаено предизвикани од: зголемениот притисок на дигестивниот систем, бременост, преголема телесна тежина или поголеми напрегања при празнење на дебелото црево. По педесеттата година...

Вените со многу лош изглед избришани како со ласер – редовно...

Дивиот костен е дрво кое ги краси бројни градски паркови, а неговите плодови се драгоцени и исклучително лековити. Плодот од дивиот костен е најдоброто...

Цветовите од костен се дар од Бога – со 50 цветови...

Малкумина знаат дека прекрасните розовобели цветови на дивиот костен имаат силна лековита моќ. Тие се користат во форма на одвар/чај или алкохолна тинктура и помагаат...

Домашно масло од невен (рецепт) за чир на желудник, егземи и...

Фото: Ивана Струње Невенот е многу ценет поради неговите лековити својства. Поттикнува циркулација, помага во лекување на гнојни рани и чиреви, ги смирува воспалителните процеси...

Oвој мевлем ме спаси од маката наречена ХЕМОРОИДИ, па им го...

Проверен рецепт! Фотографија и рецепт на Нихада Мајсториќ. Здраво, овој мевлем го правам редовно, првпат го направив со маслиново масло и со билката дивизма, а овојпат...