Дома Тагови лек за дијареа

Таг: лек за дијареа

Вода од ПСИЛИУМ: Најдобриот лек за чистење на цревата, запек, холестерол...

Лушпите од псилиум (Plantago ovata) се познати како природен лаксатив кој ја апсорбира водата во цревата и ја прави столицата многу помека при запек....

Најефективниот лек: ликер со мушмула против желудочни проблеми, дијареа, чир на...

Гастритисот главно се дефинира како воспаление на слузокожата која е заслужна за создавање на слој клетки кои го прекриваат внатрешниот дел од желудникот и...

Смеса која веднаш помага кај дијареа: стомакот нема да ви биде...

Дијареата се дефинира како состојба во која се нарушени метаболитичките процеси во дигестивниот систем, што резултира со најмалку 3 течни столици во текот на...

Го смирува воспаленото грло и непцата, а делува и против дијареа...

На Чалијата не потсети нашата драга Ленче Богојоска која навремено ги набра овие лековити плодови и ги објави во нашата група НМД- природни лекови. Чалија...