Дома Тагови лек со хељда

Таг: лек со хељда

РЕЦЕПТ ЗА КИСЕЛО МЛЕКО КОЕ СЕ СЕЧЕ СО НОЖ: Смеса која...

РЕЦЕПТ 1 - Потребни состојки: 2 литри млеко (по можност домашно, со висока масленост), 200 г готово кисело млеко, 1 лажица кисела павлака Постапка: млекото...

Kаша со хељда која спасува живот, спречува дебелеење и го штити...

Хељдата е нутриционистички многу квалитетна псевдо житарица. Содржи есенцијални аминокиселини кои помагаат во намалување на нивото на холестерол во кр-вта и нормализирање на високиот...