Дома Тагови лажна баклава

Таг: лажна баклава

БАКЛАВА БЕЗ КОРИ – Сочен колач со ореви, секое залиено парче...

Колачот наречен „лажна баклава“ ги освои сите домаќинки со својот неодолив вкус на баклава. Без кори, овој колач се подготвува многу лесно и едноставно....

ЛАЖНА БАКЛАВА: Едноставен и брз десерт со квалитетни состојки, може да...

Баклавата е една од омилените славски колачи кои се прават за секакви прослави и поводи. Особено во периодот на славите, баклавата е еден од...

СО ВКУС НА БАКЛАВА: Рецепт за брз и сочен колач со...

Колачот наречен „лажна баклава“ е еден од омилените, затоа што освен што се приготвува многу лесно и брзо, има вкус на баклава, многу е...

СОЧЕН КОЛАЧ: Достојна замена на баклавата – измати и испечи, без...

Сите ја сакаат баклавата, но за неа е потребно малку повеќе време и материјал. Овој колач по вкус е ист на баклавата, а се...

Баклава без кори: сочна и толку добра што просто се топи...

Оваа баклава уште се нарекува и „мароканска“ бидејќи изобилува со привлечни ароми. Не се приготвува како класичната баклава со многу кори, туку потребно е...

Најбрзата сочна баклава со ореви – “Лажна баклава”

Брз колач со ореви (Лажна бакава) прелиен со шербет – сочен и многу вкусен. Рецепт и видео презентација на Мои Домашни Рецепти – Лажна...

Кумановска ТАТЛИЈА – Фантастичен старински посен колач со ореви – сочно,...

Кумановската татлија е традиционално благо кое се прави во посните денови. Овој рецепт и фотографиите од сочната и вкусна татлија ни ги претстави нашата...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"