Дома Тагови лазањи со тиквички

Таг: лазањи со тиквички

ЛАЖНИ ЛАЗАЊИ ОД ТИКВИЧКИ: Никој не забележува дека внатре воопшто нема...

Пробајте го овој рецепт за лазањи приготвен со тиквички и печурки. Многу едноставно се прави, лесно и брзо, а многу е поздраво и поекономично...

Ваков ручек би можела секој ден да јадам! Лазањи со тиквички

Многу вкусно јадење, се топи во уста. Потребни состојки: 1 кг тиквички, 500 мл млеко, 4 лажици путер, 3 лажици брашно 2 јајца, сол, црн пипер, мускантно оревче, 100-150 г кашкавал, 60-80...