Дома Тагови Кумановска татлија

Таг: Кумановска татлија

Кумановска ТАТЛИЈА – Фантастичен старински посен колач со ореви – сочно,...

Кумановската татлија е традиционално благо кое се прави во посните денови. Овој рецепт и фотографиите од сочната и вкусна татлија ни ги претстави нашата...

Кумановска ТАТЛИЈА, поразлична од Ресенската: посна, сочна, вкусна, се топи во...

Фото и рецепт: Зорица Пирганоска “Ние во Куманово правиме татлија, тоа е посен колач, но сосем поразличен од ресенската”. Потребни состојки: 500 мл масло 400 мл пиво или...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"