Дома Тагови кујна

Таг: кујна

Трикови од стар готвач: како да го скратите времето на готвењето...

Секојдневното приготвување на оброците не треба да ви одзема многу од вашето време. Со овие совети и паметно планирање можете значително да го скратите...

Еве зошто во трпезарија треба да си ставиме огледало

Новата студија покажа дека поставувањето на огледало во трпезаријата или кујната може да влијае врз количината која ќе ја изедете, односно може да помогне...

Знаци дека куќата ви е полна со магија: на ОВИЕ места...

Од негативна енергија човек може да се чувствува лошо иако лекарските наоди укажуваат дека се’ е во ред и дека непостои реална болест. На...

Домаќински совети: Како најлесно да ги наострите ножиците, да ги исчистите...

1.Вашите ножици повторно ќе бидат остри ако земете едно парче алуминиумска фолија и го пресечете неколку пати со тое ножици. 2.Ако сте се извалкале со...

Крпите ви се смрдливи и со дамки после перењето? Еве што...

Кујната не е можно да са замисли без кујнски крпи, а кои неретко се валкани и смрдливи. Ако не се грижите за хигиената на...

ЗА ДА ВИ БЛЕСНЕ КУЈНАТА: Еве како најлесно да ги исчистите...

Масните наслаги на работните површини во кујната се "ноќна мора" за секоја домаќинка. Хемиските средства кои се продаваат во продавниците се скапи и најчесто...