Дома Тагови куглоф

Таг: куглоф

Најубавиот куглоф со ореви и пудинг од ванила, мек е како...

Ова е најмекиот и најмирисниот куглоф, со сечкани ореви и пудинг од ванила. Ќе yживате во секој залак во овој вкусен колач според рецептот...

Сочен чоколаден куглоф од евтини состојки, се прави за 10 минути,...

Рецептите за колачи испечени во калап за куглоф секогаш се добредојдени. Ги има со различни вкусови и различни состојки, но она што е заедничко...

БРАЗИЛСКИ КОЛАЧ: Измати, излеј, испечи и прелиј со сируп од портокал...

Колачот со портокали е извонредно вкусен и сочен. Многу едноставно се приготвува: потребно е да ги изматите состојките и да го испечете, па да...

За Божиќ секогаш е на нашата маса: КУГЛОФ со суво овошје,...

Фото и рецепт на Ивана - Божиќен куглоф со суво овошје. Може да се приготвува во калап за куглоф или каков било калап. Ако...

4 рецепти за најубавиот колач „куглоф” – брзи, едноставни и неодоливо...

I РЕЦЕПТ - Шарен куглоф прелиен со чоколадо – вкусен и мек колач, брз и лесен за подготовка. Фотографија и рецепт на Родна Трпеска. Куглофот...

КОЛАЧ ОД БЕЛКИ: Ангелски колач од белки, вкусен, воздушест и нежен...

Колач од белки и сечкано суво овошје е совршен за да се насладите истовремено со шолја од вашиот омилен напиток, па уште повеќе да...

КУГЛОФ СО ВИШНИ: Готов за неколку минути, има предобар вкус

Многу едноставно се приготвува, не е потребна голема умешност! Најпрво се матат сите течни состојки, а потоа се мешаат со сувите состојки. Добиената смеса...

Неверојатно нежен и вкусен куглоф кој брзо се приготвува

I РЕЦЕПТ Неверојатно нежен и вкусен куглоф Потребни состојки: 4 јајца, 200 г шеќер, 100 мл масло, 100 мл топла вода, ½ прашок за печиво,...

9 рецепти за најубавиот колач „куглоф” – брзи, едноставни и неодоливо...

I РЕЦЕПТ - Шарен куглоф прелиен со чоколадо – вкусен и мек колач, брз и лесен за подготовка. Фотографија и рецепт на Родна Трпеска. Куглофот...

Чоколаден куглоф со јогурт – мек и сунѓерест истовремено, се топи...

За да ви успее со сигурност куглофот, треба да примените три основни правила: 1.Сите состојки треба да бида на температура од околу 20 степени (на...