Дома Тагови круша

Таг: круша

Печени круши со ореви – највкусниот есенски десерт!

Потребни состојки: 2 круши 1 шака ореви 1 прстофат цимет 1 карамел прелив (по желба и по потреба) 2 топки сладолед или повеќе доколку сакате Постапка: Вклучете ја рерната на 180...

Крушата и цвеклото лечат 5 болести ако вака ги подготвите!

Доколку сакате да изедете нешто навистина здраво, измешајте круша и цвекло! Цвеклото е богато со минерали, лекува слабокрвност и ги зајакнува крвните садови, додека крушата...