Дома Тагови круна погача

Таг: круна погача

Погача КРУНА – вкусна погача која многу лесно се приготвува –...

За приготвување на оваа погача потребна е тркалезна тепсија со пречник од 30 см или куглоф. Потребни состојки: 20 г свеж квасец, 1 лажичка шеќер, 1 лажичка брашно, 150...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"