Дома Тагови крофни во млеко

Таг: крофни во млеко

„Денес луѓето не знаат што се крофни во млеко, а во...

Крофните во млеко некогаш се правеа многу често, а денес речиси сите го имаат заборавено овој превкусен колач. Ова е еден заборавен рецепт од...

КРОФНИ ВО МЛЕКО: без масло, а толку сочни, се топат во...

Ова е рецепт на баба ми која одамна не е меѓу нас. Кога ги правам овие крофни, ме фаќа носталгија и се сеќавам на...

Крофни во млеко, без масло, сочни, се топат во уста –...

Фото и рецепт: Оска Ова е рецепт на баба ми која одамна не е меѓу нас. Кога ги правам овие крофни, ме фаќа носталгија и...