Дома Тагови крофни нмд

Таг: крофни нмд

СЕЛСКИ КРОФНИЧКИ: 80 крофнички од една доза, половина ги раздавам на...

Овие полнети крофнички се толку многу вкусни, но најмногу од сѐ ме воодушевува што излегуваат 80 парчиња. Вкусни и мирисни, се јадат со целосно...

СЛАТКИ ПОЛЖАВЧИЊА ОД ТИГАН: Меко и воздушесто тесто, се прави од...

Ако во моментот дома имате млеко, брашно и шеќер, не пропуштајте и пригответе ги овие слатки полжавчиња од тиган кои се топат во уста....

СОЛЕНИ КРОФНИ СО ЛУК: Ароматични и меки печива за секој џеб,...

Крофничките се едни од омилените теста кои може да се комбинираат на најразлични начини. Постојат многу рецепти за крофни, а оние кои редовно ги...

НАЈДОБРИ ДОМАШНИ КРОФНИ: Не впиваат масло, а остануваат меки и свежи...

Ова се најдобрите домашни крофни кои не впиваат масло, а остануваат меки и свежи дури и следниот ден, а овој рецепт секогаш успева. Обожавам...

БРЗИ КРОФНИ: Толку се добри што денес двапати ги правев

Едноставни, брзи, одлични, но и брзо ги се изедуваат, особено ако ги правите помалечки за вашите најмили, а секако и за нас возрасните. Постапката...

Без јајца – рецепт за меки и нежни крофни кои...

Првите крофни се смета дека изгледале како ленти тесто натопени во мед и исечени на парчиња. Во текот на 15-ти век, крофните доживеале вистинска...

АКО ИМАТЕ 1 ЈАЈЦЕ НАПРАВЕТЕ КРОФНИ: Воздушести и меки како памук

Рецепти за крофни има навистина многу, затоа што едни од најомилените закуски. Вкусни се и топли и ладни, пол нети со лешников крем, со...

Една работа ги уништува крофните и тестото: На овој начин нема...

Ако некогаш сте правеле крофни и ви излегле жилави и многу масни, тогаш грешката е во самиот рецепт. Иако се познати состојките од кои...

„Како ли не го знаев овој рецепт порано“: печива полнети со...

Овие вкусни полнети крофни се прават од неколку состојки, а рецептот е направен по сите прописи за тестото да биде меко и воздушесто. Воопшто...

КРОФНИТЕ ВИ ИЗЛЕГУВААТ ЖИЛАВИ БИДЕЈЌИ ГИ МЕШАТЕ СОСТОЈКИТЕ ПОГРЕШНО: без чаша...

Ако некогаш сте правеле крофни и ви излегле жилави и многу масни, тогаш грешката е во самиот рецепт. Иако се познати состојките од кои...