Дома Тагови кремшнит

Таг: кремшнит

Оригинален рецепт за кремпита од 1946: со 14 жолчки, ова е...

Кремпитата е омилен колач на сите љубители на кремозните колачи со вкус на ванила. Несомнено ова е еден од најпопуларните колачи кој до ден...

КРЕМПИТА: За само половина час, еве, ја правам вторпат неделава

Колачите „од кутија“ и кремите „од кесичка“ се спас за самците и оние кои се премногу зафатени или пак немаат големо искуство во кујна....