Дома Тагови кремаста торта со бисквити

Таг: кремаста торта со бисквити

ИЗМЕШАЈТЕ КЕКСИ СО ЧОКОЛАДО: најубавиот десерт кој ја освои свекрва ми

Крајниот резултат беше фантастичен, а за тоа е сведок мојот сопруг кој ми потврди дека на свекрва ми многу и се допаднала оваа класична...

ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Бисквитите се премачкуваат со ванилин пудинг, а одозгора...

Најдобрата торта што сум ја пробала! Веднаш ја направив и сите што ја пробаа беа воодушевени од оваа торта без печење. Со неколку бисквити...

Една од најубавите торти за кои е напишан рецепт: ред ванилин...

Оваа торта едноставно е совршена и нема да погрешите доколку се одлучите да ја направите. Потребни состојки: 150 г лешници 6 белки 6 лажици шеќер 6 лажици брашно за крем: 6...

Колач од само 4 состојки а без печење: совршена комбинација, готова...

За овој колач дознав многу одамна од една пријателка, таа го нарече „мрзлива торта“ и тоа со право, бидејќи се приготвува за само 10-15...

„Плазма шнит торта„ – супер колач за сите пригоди, сите ќе...

Одличен колач-торта, првпат го направив за Велигден. На децата многу им се допадна, додуша и ние повозрасните бевме воодушевени... Потребни состојки: 5 јајца 5 лажици брашно 5 лажици...