Дома Тагови крем чорба

Таг: крем чорба

Мајка ми ми покажа како да ја направам најкремастата леќа-чорба, таа...

Црвената леќа е исклучително богата со железо и затоа посебно им се препорачува на жените кои спортуваат, а имаат склоност кон анемија. Обилува со магнезиум...

Ја јадеме и ладна и топла, идеална чорба за лето со...

Рецепт на Ивана од каналот Шерпица Рецепти. Идеална чорба за летните денови, многу е лесна и едноставно се подготвува. Може да се прави со...

ЧОРБА ОД ПРАЗ (посно на вода)

Потребни состојки: 2 страка праз 1 главица кромид 300-400 г компир Сол, црн пипер, ловоров лист ½ лимон сол 1 лажица брашно Постапка: Загрејте малку вода, додадете ситно сечкан праз, кромид и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"