Дома Тагови Креативна градина

Таг: Креативна градина

Ефикасно и практично одгледување на краставици во буре: Одлична идеја за...

Сопствениците на мали парцели секогаш мака мачат: Како на помало парче земја да посадат различен зеленчук и овошје, а да имаат добар принос. За среќа,...

Волшебно езерце за вашиот двор – овие идеи ќе ве остават...

Одамна сте размислувале да направите фонтана и мини езерце во вашиот дом, но некако од различни причини, таа идеја сте ја одложувале. Меѓутоа, денес постојат...

Многу интересни и креативни идеи како од обични камења да направите...

Ако имате неискористен простор во дворот, но немате идеја како да го да пополните а сепак да изгледа модерно и декоративно, ова се одлични...

Како да направите оригинални саксии со убави аранжмани: 20 интересни идеи

Во продавниците можете да најдете различни садови и саксии за цвеќе, но тие секогаш не се креативни. Овде можете да видите неколку фотографии со инспиративни...

Направила 19 дупки на дрвена кутија, а после 5 месеци сите...

Ако сакате нешто необично во својата градина, еве еден необичен предлог, но со многу ефектен резултат! Потребна ви е една дрвена кутија со околу 19...

Направете сами интересни саксии за вашата градина

Вакви саксии можете да направите и сами во својата градина. Старите предмети можете да ги искористите за инспиративно и уникативно декорирање на вашиот дом. Ослободете ја...

15 креативни идеи за градина од соништата

Еве неколку идеи за изработка на саксии за цвеќе кои совршено ќе ја надополнат вашата градина од соништата. Дворот и градината не секогаш мора да...