Дома Тагови колачиња праски

Таг: колачиња праски

ЛИМОНЧИЊА И ПРАСКИЧКИ: Прекрасни ситни колачиња, единствена мана им е што...

Од малку состојки добивате 80 вкусни и декоративни колачиња. Тестото одлично се обликува, па освен лимони, од него можете да си формирате било какви...

Домашни праски – вкусни и декоративни колачи!

Фото и рецепт: Marika Minic Потребни состојки: 12 жолчки (тврдо варени) 12 лажици шеќер 425 г путер 2 прашок за печиво 2 ванилин шеќер малку лимонов сок 4 шолји од 200 мл...

ПРАСКИ: уживајте во изгледот а и во вкусот – се топат...

Декоративни и вкусни ситни колачи. Потребни состојки: 2 големи или 3 јајца со средна величина 180 г шеќер 225 мл масло 3 лажици млеко 1 ванилин шеќер 2 лажички прашок за...