Дома Тагови колачи со крем

Таг: колачи со крем

СИТНИ КОЛАЧИ КОИ СЕ ТОПАТ ВО УСТА: Кога се печат мирисаат...

Многу лесни и едноставни колачи кои се топат во уста. Додека се печат мирисаат до соседите, а се приготвуваат многу лесно и брзо, од...

Еве зошто е хит овој колач и речиси секој го направи:...

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 8 белки 70 г шеќер 150 г мелен мак 50 г кокос 50 г мелени бадеми 1 лажица (15 г) пченкарен густин (скроб) 2 лажици прашок за печиво + 150...

Домашни вкусни колачиња кои се исти како од слаткарница

Фото и рецепт: Зорка Јанчева Се прави едноставна кора, се сече и се филува, а потоа се валка во мелени и сечкани јаткасти плодови. Пробајте,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"