Дома Тагови колачи со гриз

Таг: колачи со гриз

Многу лесни парени колачи со гриз и кокос, со овој сируп...

Многу лесно и едноставно се прават, штета би било да не ги пробате. Многу се вкусни и сочни, се топат во уста. Ова е...

СИТНИ КОЛАЧИ СО ГРИЗ: Готови се додека сварите кафе, излегуваат 70

Прекрасни, вкусни, сочни! Пробајте ги, ќе ги обожавате. Потсетуваат малку на „урмашици“, но малку се „полесни“ од нив, бидејќи преливот не се вари, па...

Многу вкусни ситни колачи со гриз кои се готови додека сварите...

Навистина овие колачиња се убави и за секој ден, а бидејќи излегуваат доста може да ги приготвувате и за родендени или слави. Потребни состојки:  2...