Дома Тагови колачи праски

Таг: колачи праски

ЛИМОНЧИЊА И ПРАСКИЧКИ: Прекрасни ситни колачиња, единствена мана им е што...

Од малку состојки добивате 80 вкусни и декоративни колачиња. Тестото одлично се обликува, па освен лимони, од него можете да си формирате било какви...

Домашни праски – вкусни и декоративни колачи!

Фото и рецепт: Marika Minic Потребни состојки: 12 жолчки (тврдо варени) 12 лажици шеќер 425 г путер 2 прашок за печиво 2 ванилин шеќер малку лимонов сок 4 шолји од 200 мл...