Дома Тагови колач со суво овошје

Таг: колач со суво овошје

ТОРТА ЗА 5 МИНУТИ: Подобра е од тортата со јаболка и...

Оваа торта содржи суво овошје, ореви и јаболка, но многу е повкусна од класичната торта или како што многумина ја нарекуваат „пита од јаболка“....

БОЖИЌЕН КОЛАЧ: Со суво овошје и ореви, нема поубав

За Божик направете свечен куглоф со кандирано овошје, суво грозје, кајсии, ореви и лешници со вкус на рум - совршен празничен божиќен и новогодишен...

Торта со ореви, суво грозје и суви смокви, толку нежна и...

Во тефтерот беше запишана како Сплитска торта, па така и јас ја препишав, но секогаш кога говорам за неа, велам „Тортата со ореви и...

ТРАДИЦИОНАЛЕН КОЛАЧ: се мати со миксер, се мешаат сите состојки и...

Традиционален рецепт кој се подготвува за големите празници. Многу вкусно и мирисно лепче кое прави прекрасна арома која се шири низ целата куќа. Ние...

БОЖИЌНА ТОРТА – Едноставно е совршена, со кандирано овошје, во неа...

БОЖИЌНА ТОРТА – РЕЦЕПТ 1. Едноставно е совршена, нема што многу да се зборува, во неа се ужива. Фото и рецепт: Линда – Божиќна...

БОЖИЌЕН КОЛАЧ: Вашиот ден ќе биде многу посреќен откако ќе го...

Овој прекрасен рецепт ни доаѓа од Бразилката Јазете Паулиста. Таа многу сака да готви и да испробува нови јадења, но за првпат се осмели...

За Божиќ секогаш е на нашата маса: КУГЛОФ со суво овошје,...

Фото и рецепт на Ивана - Божиќен куглоф со суво овошје. Може да се приготвува во калап за куглоф или каков било калап. Ако...

КРАЛ НА ЧАЈНИТЕ КОЛАЧИ: Комисброт – мек, миризлив, со суво овошје

Рецептот е постар од мене самата, од мајка ми… го памтам уште од детството. Ова е вистинкиот мирис и вкус од детството! I РЕЦЕПТ. Потребни...

БОЖИЌЕН ОВОШЕН КОЛАЧ ЗА СРЕЌА: Вкусен и сочен колач со ореви...

Ова е омилениот колач на мојот сопруг. Комбинацијата од јатки и суво овошје приготвени на овој начин резултира со еден прекрасен и сочен колач....

МИРИЗЛИВ КОЛАЧ СО ЈАБОЛКА И СУВО ОВОШЈЕ: Брзо е готов, а...

Измешајте јаболка со ореви и суво овошје. Многу едноставен и брз рецепт кој секој може да го приготви. Вкусен колач со јаболка, збогатен со...