Дома Тагови колач со ореви и шербет

Таг: колач со ореви и шербет

Шеќер паре што се топи во уста – колачи со гриз,...

Шербетен колач со ореви – се мери со шолја за кафе, а вкусот е како од бајка. Позната ориентална слатка за сите љубители на...

Агдали колач со ореви, се мери со лажица, се мати за...

Рецепт и видео презентација на Алмира од Готви и Печи – Агдали колач со ореви. Аааааа ова задолжително да го пробате! Колачот е толку сочен...

Брз колач со ореви (Лажна бакава) прелиен со шербет – сочен...

Рецепт и видео презентација на Мои Домашни Рецепти – Лажна баклава. Колачот е без и лесен, со вкус на баклава, сочен и многу вкусен. Постапката...