Дома Тагови колач со мак

Таг: колач со мак

Колач со мак, брзо, лесно, вкусно, може и посно, се меша...

I РЕЦЕПТ - Посен колач со афион и кокос – лесен и едноставен рецепт, мерки на шолја и лажица. Фотографија и рецепт на Beti...

Посен колач со мак – брз, се мери со шолја, се...

Фото и рецепт: Габриела Миленкоска Рецептот за овој превкусен и посен колач со мак ни го претстави нашата драга членка Габриела Миленкоска во нашата и...

Посна торта со мак – брз, едноставен и вкусен колач

За сите љубели на колачи со мак. Потребни состојки: 3 чаши (од 200 мл) брашно, 200 г мак, 2 чаши шеќер, 1 чаша масло, 2 чаши газирана вода, 1 прашок за...

Ледени мак коцки – доволен е само еден залак да пробате...

Не знаев како да го наречам овој колач, сè додека не го пробав првиот залак... Сите кои ги сакате класичните ледени коцки – пробајте...

Колач со мак, брзо, лесно, вкусно, може и посно, се меша...

Фото и рецепт: Виолета Танкосиќ Андреевска Потребни состојки: 2 шолји шеќер, може и помалку, по вкус 2 шолји млеко 1 шолја масло 3 шолји брашно 1 прашок за печиво 100 г...

Шербетен колач со мак готов за неколку минути со мера на...

Се користи шолја од 250 мл Потребни состојки за шербет/сируп: 1 шолја шеќер 1 шолја вода малку лимонов сок за тесто: 4 јајца 1 шолја шеќер или 200 г 1 шолја гриз...

ЦРНА РУЖА со фил од мак: прекрасен колач и не е...

Иако ви се чини дека колачот е комплициран, воопшто не е, а превкусен е имногу декоративен. Потребни состојки: 600 г остро брашно 300 г шеќер 1 прашок за...

Колач на чаша со мак, брз и едноставен!

Фото и рецепт: Јадранка Јурчевиќ Потребни состојки: Мерка е јогуртна чаша 2 чаши јогурт 2 чаши шеќер 2 чаши брашно 2 чаши гриз 1 чаша масло 5 лажици мак 1 прашок за печиво Постапка: Сите...

Колач со јаболка и афион, многу лесен и вкусен колач

Фото и рецепт: Моника Иваноска Потребни состојки: 5 јајца 200 г шеќер 100 г афион 4-5 јаболка рендани 1 прашок за печиво 200 мл млеко 100 мл масло 300 г брашно За прелив: 1 чоколадо...

ТОРТА ОД МАК: ова е најпенастиот колач кој сум го пробала...

Чепкајќи по тефтерот на мајка ми со рецепти, го најдов овој, го направив и се воодушевив! Единствена мана е што веднаш се изедува! Потребни состојки: 6...