Дома Тагови колач со кисела павлака

Таг: колач со кисела павлака

БРЗ КОЛАЧ СО ПАВЛАКА БЕЗ КАПКА МАСЛО: Ако немате време, а...

Рецепт на Даниела Башиќ-Ванилица. Доколку немате време за правите некои од класичните колачи, а ви се најавиле гости кои сепак сакате да ги воодушевите...

Брз колач со павлака – измати, истури и испечи

Ова е уште еден брз колач кој секогаш прв исчезнува од маса. За оние кои сакаат кремасти колачи и не сакаат многу тесто... Овој...