Дома Тагови колач со јагоди

Таг: колач со јагоди

Ова ми е најубавиот летен колач со 2 јајца: крцкава кора,...

Ако не сте го пробале овој колач досега, тогаш топло ви го препорачувам. Многу брзо и едноставно се приготвува, со состојки кои секогаш ги...

ЈАПОНСКИ РОЛАТ СО ЈАГОДИ: На посебен начин се матат белките и...

Јапонците се многу понапредни во однoc на остатокот од светот, во речиси сите области, па дури и во кулинарството. Па така, еден обичен „швајцарски“...

Оваа торта ми ја направи маж ми за роденден и сите...

Сакам јавно да му се заблагодарам на маж ми за оваа многу вкусна торта што ми ја направи за роденден, а да бидам искрена,...

ИТАЛИЈАНСКИ КОЛАЧ ЗА 3 МИНУТИ: Неодолив десерт за кој ви се...

Да го искористиме максимално времето на јагодите додека сè уште ги има на пазарите и да ги приготвиме најубавите и најслатки десерти. Денес ќе...

ЈОГУРТЕН КОЛАЧ СО ЈАГОДИ: Изматете, прелијте и испечете – неодоливиот мирис...

Рецепт на Драгана Михајловиќ. Кога е сезона на јагоди би било вистинска штета да не го приготвите овој многу вкусен колач кој неодоливо мириса...

Вкусен колач од кој никогаш нема да ви здодее, без рерна...

Ова е многу вкусен домашен десерт кој никогаш нема да ви здодее да го јадете. Не треба да вклучувате рерна и не ви е...

Јапонскиот колач уште ми е во памет: Кремаст вкус кој се...

Кога првпат го пробав овој колач, целосно се занеcoв во неговиот вкус што не забележав дека сум земала 4 парчиња. Сунѓерестиот и кремаст вкус...

Како литар млеко и грст јагоди да претворите во БОЖЕСТВЕН РАСКОШ...

Вкусен непечен десерт со јагоди и нежен крем кој се топи во уста. Многу лесно, брзо и неодоливо вкусно. Ако ви се допаѓа идејата...

ЧОКОЛАДНИ КОЦКИ СО ЈАГОДИ: Ќе ве распаметат со својот вкус

каква е таа пролет без јагоди? И какви се тие без јагоди без чоколадо? Ова е еден навистина превкусен колач, кој веднаш ќе ве...

5-МИНУТИ: Колач со јагоди, мешаш, печеш и се сладиш

I РЕЦЕПТ Петминутен колач со јагоди од 4 состојки – Ќе ве купи уште со првиот залак. Брзо се приготвува, превкусен е а исто така...