Дома Тагови колач со дупчиња

Таг: колач со дупчиња

Вкусен колач кој често го правам зошто е многу едноставен, брз...

Фото и рецепт: Весна Вртариќ Потребни состојки: 6 јајца 6 лажици шеќер 4 лажици какао (+ 4 лажици чоколадо во прав) 6 лажици брашно 1 прашок за печиво 1 ванилин шеќер 150...

Брз ПУДИНГ КОЛАЧ со дупчиња, превкусен, сочен и декоративен

Потребни состојки: 6 јајца 6 лажици шеќер 6 лажици брашно 4 лажици какао 4 лажици чоколадо во прав 1 прашок за печиво 1 ванилин шеќер 150 мл масло 150 мл млеко За жолт крем: 2...