Дома Тагови колач со банана

Таг: колач со банана

Едноставен и вкусен – овој колач просто ве мами да го...

Превкусен колач кој едноставно се приготвува. Потребни состојки: 300 г мелени бисквити 100 г путер или маргарин 100 г шеќер во прав 2 свежи банани 1 круша 1 ванилин шеќер 120 г...

Готово е за 15 минути: Врвни чоколадни коцки со банана без...

За вистинско летно освежување. Потребни состојки за подлога: 200 г мелени бисквити 150 г растопен путер За црн фил: 750 мл млеко 70 г густин (околу 3 полни лажици) 7 полни...