Дома Тагови колач без јајца

Таг: колач без јајца

СИРОМАШЕН КОЛАЧ БЕЗ БРАШНО И ЈАЈЦА: Како дете го јадев со...

Ова е еден многу вкусен, старински колач кој порано го подготвуваа нашите баби. Главните состојки, кои се и единствените состојки на овој колач се...

МЕК И СОЧЕН КОЛАЧ: Со мерки на чаша, без јајца и...

Сличен е на чоколадниот колач кој е еден од најмеките и најсочните десерти од нашето детство. Многу е лесен за подготовка, а се прави...

КОЛАЧ БЕЗ ЈАЈЦА: Се прави додека трепнеш, толку е сочен и...

Ова е толку лесен колач кој ќе ве освои после првиот залак. Кога го направив првпат, на сите многу им се допадна и се...

ПОСЕН МРАМОРЕН КОЛАЧ: Брз и многу вкусен, без миксер, состојките се...

За да го направите овој колач ќе ви бидат потребни состојки кои веќе ги имате во кујната. Не ви е потребен миксер за матење,...

КОЛАЧ БЕЗ ЈАЈЦА: Колач за здравје, среќа и добробит во семејството,...

Овој вкусен колач со џем и без јајца е готов за кратко време. Кога ви се јаде нешто вкусно, кремасто, а немате јајца во...

Најубавиот колач кој го прави целиот свет: Без јајца, брашно, шеќер...

Aко некогаш сте правеле ваков колач, сигурно ви е познато дека е многу вкусен. Од само 4 состојки добивате сочен колач каков што нема...

„Едвај малку се излади, а внук ми со другар му половина...

На многумина им е познат како „Црн колач без јајца“ или „какао коцки“, а сигурно ќе го најдете запишан во тефтерот на вашата мајка...

ПОСНО И ЕЛЕГАНТНО: Го направив за 5 минути, додека децата си...

Колачот е лесен и брз за подготовка, само се мешаат сите состојки и потоа се пече и се прелива со чоколадна глазура или едноставно...

„Сочен, освежителен и со богат вкус, овој посен колач скроз ме...

Рецепт на Марија. Ова е еден сочен, многу убав колач кој се подготвува многу брзо и без употреба на миксер. Мајка ми го подготвуваше...

МАЛКУ КАКАО И 2 БАНАНИ: направете го највкусниот здрав колач, без...

Ова е највкусниот десерт кој што сум го пробала кој што е здрав и можам да го јадам без грижа на совест. Има ист...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"