Дома Тагови Колач баклава

Таг: Колач баклава

Колач кој е идеална замена за баклава

Баклава без кори или колач со вкус на баклава... како сакате, превкусен е! Потребни состојки: 200 г шеќер 2 лажици масло 3 белки 2 јајца 60 г брашно 200 г ситно...

Колач со вкус на баклава, толку едноставен а се топи во...

Едноставна и брза подготовка, феноменален вкус! Потребни состојки: 10 јајца 300 г ореви - 10 лажици одат во кората, остатокот за наросување одозгора 1/2 прашок за печиво 2 супени...