Дома Тагови Колач баклава

Таг: Колач баклава

Многумина го сметаат како замена за баклавата: Колач од неколку состојки,...

Постојат неколку верзии на колчот кој има вкус на баклава, а кој многу едноставно се приготвува. Сите верзии лесно се приготвуваат и што е...

Брз колач “баклава” со ореви, се топи во уста – со...

Фотографија и рецепт на Цакич Мејра. Колачот е наречен “Баклава” и се мери со една иста чаша од 200 мл, само наместо гриз додадов 3...

Колач кој е идеална замена за баклава

Фото и рецепт: Јулијана Павлоска. Баклава без кори или колач со вкус на баклава... како сакате, превкусен е! Потребни состојки: 200 г шеќер, 2 лажици масло, 3 белки, 2 јајца, 60...

Колач со вкус на баклава, толку едноставен а се топи во...

Едноставна и брза подготовка, феноменален вкус! Потребни состојки: 10 јајца 300 г ореви - 10 лажици одат во кората, остатокот за наросување одозгора 1/2 прашок за печиво 2 супени...