Дома Тагови кокос

Таг: кокос

КОКОС ТОРТА: Брз, евтин и многу вкусен десерт за секој ден,...

Ако сте љубител на лесни десерти кои не се премногу слатки, а имаат нежна структура и се топат во уста, тогаш сигурно ќе го...

СИТНИ КОЛАЧИ СО КОКОС: Неколку рецепти кои ги правам со години,...

Оваа „салама“ од кокос која се сече на ситни вкусни залак-колачиња, ја правеше мојата свекрва многу често. Рецептот го пронајдов во нејзиниот бележник и...

НЕЖНИ КОКОС МАФИНИ: Сите состојки се мешаат со лажица, без миксер...

Мафините се едни од најомилените колачи, бидејќи имаат меко тесто како сунѓер и обично се прават со некои овошни додатоци, чоколадни парчиња, крем, џем...

Овој десерт ќе го правите секој ден, мек е како душа,...

Ова е една спектакуларна слатка погача-колач, без јајца, неверојатно вкусен десерт, а секој што еднаш ќе го проба, задолжително го подготвува повторно и повторно.....

Најбрзо направен посен колач за кој ќе потрошите помалку од 100...

Посната варијанта на кокосовиот колач можеби е подобра дури и од масната, затоа што е помалку калорична, а со вкусот воопшто не заостанува зад...

Тестото се замесува со лажица за 5 минути – најлесната и...

Речиси на сите им е позната влашката пита која е карактеристична по своите спирални ленти, но овојпат го знаевме единствено рецептот за солената варијанта....

СИТНИ КОЛАЧИ СО КОКОС ЗА 20 МИНУТИ: Повкусни од рафаело

Ако сте љубители на кокосот, постојат рецепти за приготвување на многу вкусни колачи кои според вкусот потсетуваат на познатите „Рафаело“. Ова се преубави кокос...

КОЛАЧИ СО КОКОС БЕЗ ПЕЧЕЊЕ – 3 СОСТОЈКИ: Готови се за...

Доколку сте љубители на кокосот и баунти чоколатцата, тогаш сигурно ќе ги обожавате овие домашно приготвени колачи кои се прават за помалку од 10...

СИТНИ КОЛАЧИ СО КОКОС И КЕКСИ: За помалку од 30 минути...

Кога ќе измешате кокос и кекс, а потоа ќе формирате колачи кои ќе ги потопите во чоколадо - ќе ги добиете најубавите и највкусните...

ПОСНА БАЈАДЕРА СО КОКОС: Ситни колачи кои први се разграбуваат на...

Сигурно веќе имате испробано разни рецепти за бајадери, посни и мрсни, а сега направете ги овие, многу едноставно, со кокос. Сите ќе бидат воодушевени. Ќе...